Naši předškoláci se už delší dobu ptají, kdy konečně půjdou s rodiči k zápisu do 1. třídy ZŠ. Abychom jim čekání zpříjemnily, domluvily jsme se s paní učitelkou ze ZŠ a školáky jsme navštívili přímo ve třídě. Děti si s pomocí starších kamarádů vyrobily velikonočního zajíčka, ptáčka a společně si zazpívaly krásné a známé písničky. Ve školní družině nám školáci zahráli divadlo „O Koblížkovi“ a připravili dětem krásné vlastnoručně vyrobené obrázky. Předškoláci si také vyzkoušeli, jak se obědvá ve školní jídelně. Některým přenášení jídla dělalo ještě potíže, ale do 1. září si to půjdeme ještě několikrát vyzkoušet.

U zápisu do 1. třídy ZŠ se všechny děti snažily co nejvíce. U některých zpočátku tréma způsobila trochu problémy, ale po počátečním ostychu zjistily, že se nemají čeho bát a rozpaky se rozplynuly. Všichni už se moc těší na nový školní rok, až zasednou do lavic s novými aktovkami a známými kamarády.

IMG 20170324 104950