ČTENÍ A KNIHY, ČTENÍ A KNIHY

I v říjnu čteme a čteme a čteme. Každé úterý máme v rámci českého jazyka čtenářské dílny. Každý z nás má rozečtenou knížku, kterou si tuhle hodinu chvíli čte. Najde si nějaké pohodlné místečko a ... můžeme začít číst. Potom si o knížkách společně povídáme a plníme různé úkoly. Už jsme schopni říct, jaké jsou hlavní postavy, jak umí poděkovat a poprosit, oslovit se, jak se mění prostředí kolem nich ...

V pondělky ve čtenářském klubu i nadále cestujeme se zajíčkem Felixem. Už jsme se podívali do Francie a do Říma, postavili jsme Eifflelovku a řešili jsme rébusy v latině. Cestovat se však dá i s Vílou Amálkou a beránkem Kudrnou. A s kachňátkem Pájou jsme se vydali na jeho první výlet. Zvířátka, která na své cestě potkalo, jsme si vymodelovali z plastelíny.

Navštívili jsme i knihovnu. Tentokrát nás čekalo čtení na pokračování Dubánci. Jednoho Dubánka jsme si přinesli i do třídy.

1aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 11aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 21aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 31aCtKlubVilaAmalkaBeranekKudrna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CESTOVÁNÍ

Na začátku října jsme dokončili obrázky (a zavzpomínali na prázdniny), které jsme malovali a kreslili ve skupinkách. Během práce jsme se navzájem seznámili a naučili spolupracovat, pomáhat si a domluvit se.

V letošním školním roce celá naše třída (a je nás mnohem více než vloni) procestuje celý svět a podívá se i do minulosti a budoucnosti. K cestování nám pomůže bednolet (máme každý svůj a jeden velký) a také knížka Cestujeme po světě od paní spisovatelky Ivanky Melounové. Aby náš velký bednolet měl sílu mnoha koní, nakreslili jsme do jeho motoru koníky (a to i mořské a luční).

Zatím jsme se podívali do Afriky. Vyrobili jsme africké chýše a nakreslili mluvící šaty se vzkazy pro maminku. O Africe si povídáme, píšeme o ní, kreslíme ji ...

1aCestujemePoSveteCelorocniProjekt11aCestujemePoSveteCelorocniProjekt21aPrazdninySpoluprace

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.