Níže se podívejte na fotky za měsíc říjen.

 

2. listopadu - Preventivní program

 

16. listopadu - Knihovna (Čtení na pokračování - Dubánci)

- 1. skupina (odchod 7:45 z hlavní budovy Bílovecká 10 - sraz u šaten)

 

20. listopadu - Třídní schůzky

- 16:30 ve třídě 2.A Bílovecká 1

 

23. listopadu - Knihovna (Čtení na pokračování - Dubánci)

- 2. skupina

 

28. listopadu - Svět techniky (Zrcadlení, Robot Ozobot)

 - vybíráme 60,- Kč (penízky pošlete prosím co nejdříve)

ČTENÍ A KNIHY, ČTENÍ A KNIHY

I v říjnu čteme a čteme a čteme. Každé úterý máme v rámci českého jazyka čtenářské dílny. Každý z nás má rozečtenou knížku, kterou si tuhle hodinu chvíli čte. Najde si nějaké pohodlné místečko a ... můžeme začít číst. Potom si o knížkách společně povídáme a plníme různé úkoly. Už jsme schopni říct, jaké jsou hlavní postavy, jak umí poděkovat a poprosit, oslovit se, jak se mění prostředí kolem nich ...

V pondělky ve čtenářském klubu i nadále cestujeme se zajíčkem Felixem. Už jsme se podívali do Francie a do Říma, postavili jsme Eifflelovku a řešili jsme rébusy v latině. Cestovat se však dá i s Vílou Amálkou a beránkem Kudrnou. A s kachňátkem Pájou jsme se vydali na jeho první výlet. Zvířátka, která na své cestě potkalo, jsme si vymodelovali z plastelíny.

Navštívili jsme i knihovnu. Tentokrát nás čekalo čtení na pokračování Dubánci. Jednoho Dubánka jsme si přinesli i do třídy.

1aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 11aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 21aKnihovnaCteniNaPokracovaniDubanci 31aCtKlubVilaAmalkaBeranekKudrna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CESTOVÁNÍ

Na začátku října jsme dokončili obrázky (a zavzpomínali na prázdniny), které jsme malovali a kreslili ve skupinkách. Během práce jsme se navzájem seznámili a naučili spolupracovat, pomáhat si a domluvit se.

V letošním školním roce celá naše třída (a je nás mnohem více než vloni) procestuje celý svět a podívá se i do minulosti a budoucnosti. K cestování nám pomůže bednolet (máme každý svůj a jeden velký) a také knížka Cestujeme po světě od paní spisovatelky Ivanky Melounové. Aby náš velký bednolet měl sílu mnoha koní, nakreslili jsme do jeho motoru koníky (a to i mořské a luční).

Zatím jsme se podívali do Afriky. Vyrobili jsme africké chýše a nakreslili mluvící šaty se vzkazy pro maminku. O Africe si povídáme, píšeme o ní, kreslíme ji ...

1aCestujemePoSveteCelorocniProjekt11aCestujemePoSveteCelorocniProjekt21aPrazdninySpoluprace

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.

Čtenářský klub

Celý letošní rok budeme cestovat. Po světě, do minulosti, do budoucnosti. Ve čtenářském klubu nás bude většinou doprovázet zajíček Felix. S ním jsme se zatím podívali do Velké Británie. Vyrobili jsme si obálku a začali psát dopis.

Než se k nám Felix přidal, seznámili jsme se s globusem a jednotlivými světadíly. Prostřednictvím knížky Cestujeme světadíly jsme navštívili Evropu.

A protože i pejsci rádi cestují, doprovodili jsme Štaflíka a Špagetku na jejich cestě do světa.

1aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily11aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily21aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily31aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily41aCtenarskyKlubCestujemeSvetadily5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihovna - Jak se vyznat v knihovně

Stejně jako loni i letos jsme se vydali do knihovny. Opět tam budeme chodit každý měsíc. Protože už jsme zkušení čtenáři, naučili jsme se, jak se máme v knihovně vyznat. Dozvěděli jsme se, že knížky jsou označeny barevnými proužky, na kterých je počáteční písmeno spisovatele. Abecedu se teď učíme i ve škole, takže pro nás nebude už problém jakoukoliv knížku najít. Vyrobili jsme si i záložku do knížky.

Také jsme si četli básničky o nejrůznějších zvířátkách, která začínají na určité písmenko. Dokonce nám některá zvířátka spolužáci i předvedli. A že jsme se nasmáli.

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne11aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne21aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne31aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne51aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne61aKnihovnaJakSeVyznatVKnihovne7

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kliknutí na fotku se fotka zvětší.