V pátek za námi opět přijela paní Gluchová se svými pokusy. Pracovali jsme s kvasnicemi, které jsme smíchali s vodou a cukrem. Pak jsme vše "přelili" do tuby, navlékli balónek a čekali jsme. Co se stalo, můžete vidět na fotkách. A pak jsme se již vrhli na pokusy s bonbónky. Dávali jsme gumové medvídky do sáčku a do sáčku s vodou a pozorovali rozdíl. Počítali jsme barevné lentilky a pak je zalili vodou. Vytvořili se nám pěkné obrázky. No a nakonec jsme si vyrobili batikovaný kapesníček.

P.S. A také jsme pár bonbónků snědli.

2Bpokus12Bpokus22Bpokus32Bpokus42Bpokus52Bpokus62Bpokus7

Dnes nám paní knihovnice představila knihu Kvak a Žbluňk. Dozvěděli jsme se, že to jsou žabí kamarádi, kteří si pomáhají. Dnes hledali knoflík. I my jsme jim s hledáním pomohli. Dokonce mezi nás přišel také žabí kamarád a i jemu jsme správně spočítali knoflíky. Nakonec jsme si takový žabí knoflík každý vymalovali.

2Bknih82Bkniha5 22Bkniha5 12Bkniha3 22Bkniha3 12Bkniha1 22Bkniha1 1

Dnes jsme si ve Světě techniky zopakovali geometrické tvary. Zjistili jsme, že spoustu jich také můžeme vidět v přírodě a spousta věcí vyrobených člověkem nám geometrické tvary připomíná. Seznámili jsme se s novými pojmy -vrchol, úhel, se kterými se seznámíme i ve škole, ale později. Pracovali jsme se stavebnicí geomag, sestavovali tangramy a vyrobili jsme si z geometrických tvarů obrázek.

2BDOV12BDOV22BDOV32BDOV42BDOV52BDOV6

2.11. Knihovna - Kvak a Žbluňk Učíme se M,ČJ +všechny sešity, svačina, pití, 2 jízdenky na 10 minut.

7.11. přesunuto na 23.11. 3. a 4. hodinu proběhne preventivní program ve třídě. Hrazeno ze SRPŠ.

16.11. Prima pokusy - bonbónkové pokusy. Vybírám 55,- Kč, do aktovky věci podle rozvrhu.

20.11. Třídní schůzky v 16.30, v 2.B

26.11. Zavři oči a uvidíš - dramatická výchova,proběhne ve třídě a vybírám 50,- Kč. Do aktovky věci podle rozvrhu.

V prvouce probíráme les a tak jsme se rozjeli do Lesní školy v Bělském lese. Pozorovali jsme stromy, našli jsme studánku , ve které byla pitná voda, na rybníku jsme viděli kačeny. Ti pozorní viděli také srnku, sojku a žabku. Poslouchali jsme les a zjistili jsme také, jak les voní. A víte, jak se jmenuje strom jehož jehličí voní po limetce? Děti by vám to měly říct...

2Bles12Bles22Bles32Bles42Bles52Bles62Bles72Bles82Bles9

Venku je podzim, v prvouce si povídáme o podzimu a tak jsme si krásně zbarvené listy také vymodelovali a nakreslili.

2Bpodzim12Bpodzim22Bpodzim32Bpodzim42Bpodzim5

Angličtinu si můžete procvičovat i doma, když kliknete tady.

V každé lekci se máte naučit 6 nových slovíček. Protože jste šikovní a umíte už psát, budeme se slovíčka zkoušet naučit i písemně.

Krásné počasí nás dnes "vyhnalo" zkusit si výtvarnou výchovu odučit v novém altánku. A jak se nám dílka povedla, můžete posoudit sami.

2BVV72BVV52BVV42BVV32BVV22BVV1

V pátek jsme se rozjeli do knihovny. Zopakovali jsme si, jak se máme chovat a co všechno potřebujeme k tomu, abychom si mohli půjčit knihy. Taky víme, jaké knihy jsou pro nás určené a jak máme půjčenou knihu vrátit. Paní knihovnice si pro nás připravila spoustu aktivit - skládali jsme slova, řadili se podle abecedy, luštili a předváděli hádanky, hledali kaňky. Seznámila nás s knihou Ukradená písmenka od spisovatelky Lenky Rožnovské a kousek nám z ní přečetla. Nakonec jsme si vyrobili záložku do knihy.

2.Bknih12Bknih22Bknih32Bknih42Bknih52Bknih62Bknih7

Tak už nám to zase začalo. Jsme o něco starší, větší a snad i zodpovědnější. V prvním týdnu jsme si rozdali učebnice a sešity, zjistili jsme, jak povyrostli naši spolužáci a podělili jsme se o prázdninové zážitky.

2.B12.B2