Pro rodiče prvňáčka

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY
ZŠ A MŠ OSTRAVA-SVINOV, p.o.

Informace k online přihlášce

Záložka „zaměření“ Vám umožní výběr odloučeného pracoviště základní školy, které upřednostňujete pro docházku svého dítěte.
Po online podání přihlášky Vám budou odeslány na Vámi uvedený email soubory k doplnění a tisku včetně registračního čísla, tento email bude používán pro další komunikaci s Vámi. Pokud nemáte možnosti tisku dokumentů, je možno se domluvit na telefonních číslech 596 961 425 nebo 702 992 759.

O přijetí k základnímu vzdělávání rozhodne ředitelka školy ve správním řízení. Rozhodnutí o přijetí nebude zasíláno individuálně, ale bude oznámeno zveřejněním seznamu přijatých žáků u vchodu do školy a na webových stránkách školy: www.zssvinov.cz . Seznam bude zveřejněn oběma způsoby nejméně po dobu 15 dnů.
Předpokládaný termín zveřejnění je stanoven na den 30. dubna 2020. V seznamu nebudou uvedena jména, děti zde budou uvedeny pod registračními čísly, které obdržíte od školy v elektronické přihlášce.

Odklad povinné školní docházky: V případě, kdy zákonný zástupce chce požádat o odklad povinné školní docházky, musí dítě přihlásit k plnění povinné školní docházky a zároveň požádat o odložení, tzn. současně s přihláškou se podává i žádost o odložení povinné školní docházky, vyznačením příslušného políčka v přihlášce.
Do 31. května 2020 však musí být žádost o odklad doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa (pro tyto potřeby je dostačující doporučení praktického lékaře pro děti a dorost). V případě, že nemůžete dané doklady doručit do 31. května, je možno domluvit další postup se školou.

Předčasný nástup k povinné školní docházce: Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září 2020 do konce června 2021, může být přijato k plnění povinné školní docházky šk. roku 2020/2021, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce a předloží příslušné dokumenty:
– Pro dítě narozené od září do prosince 2014: žádost o předčasný nástup k povinné školní docházce, doporučení školního poradenského zařízení (PPP, SPC)
– Pro dítě narozené od ledna do června 2015: žádost o předčasný nástup k povinné školní docházce, doporučení školního poradenského zařízení (PPP, SPC) a doporučení odborného (dětského) lékaře nebo klinického psychologa.

Desatera a manuály

Desatero pro rodiče a děti
Manuál

Kritéria pro přijetí