4. B

Dnešní hudební výchovu jsme pojali netradičně, venku. Našim úkolem bylo sestavit obrázek houslového klíče, ve dvojicích vyluštit zašifrovaný vzkaz – zopakovali jsme si názvy not, vyluštit hudební křížovku a zopakovat si Clap, clap song.

MDD

Dnešní MDD jsme oslavili samozřejmě prací! Zahráli jsme si na vyšetřovatele a ve dvojicích jsme skoro všichni získali tajný kód. Abychom doplnili energii, tak jsme si dali mrkvové muffiny.

Dnes jsme se rozhodli pracovat s kladívkem. Úkolem bylo přibít hřebíčky do tvaru srdce na dřevěné kolečko a potom omotat vlnou. Všichni byli moc šikovní a všem zůstalo nepoškozených 10 prstů.

VV a Pč

Při práci s tuší a pastelem jsme vytvořili motýly, z papíru jsme vykouzlili lilie, upletli jsme si košíčky, pomocí špendlíků jsme si vypíchali ptáčky a dnes jsme se pokusili o koláž.

Malý princ

Do divadla zatím nemůžeme, ale pozvali jsme si divadlo do třídy. 12. května jsme si zakoupili online vstupenku na toto představení. A jak jsme byli pozorní jsme si ověřili při vyplňování pracovních listů po zhlédnutí tohoto dílka.

Po delší době školní tvořeníčko…

Čím se „bavíme“ v distanční výuce.

Pracovní výchova v distanční výuce

Úkol zněl : “ Pomoc při přípravě jídla“. Chopili jsme se tohoto úkolu opravdu s chutí. Myslím, že to je vidět i na přiložených fotografiích.

Akce v září

3.9.   Prima pokusy – Motýlek

7.9. Dopravní výchova na novém dopravním hřišti. Odchod od školy v 7.45. Do batohu přilbu, přezůvky, pouzdro, svačinu, pití, čip. Sportovní oděv a boty na jízdu na kole. Vracíme se do školy na oběd.

15.9. Třídní schůzky 16.30 on line.

16.9. Běh Olympijského dne – všichni poběžíme 500m na hřišti u školy.

30.9. Výlet na Šternberk – informace upřesním.

V pátek za námi opět přišla paní Gluchová se svými pokusy. Využívali jsme vodu ze zelí, ocet a sodu. Také jsme si hráli s domácí plastelínou a nakonec si vyrobili motýlka.

Jak jsme řádili na dopravním hřišti…

Ve středu 16.9. jsme se zúčastnili Běhu Olympijského dne. Cílem bylo uběhnout 500 metrů. To všichni hravě zvládli. Nejrychlejší z holek byla Viky, Míša a Eliška. Z kluků byl nejlepší běžec Olík, Ríša a Adam.

ŠTERNBERK

Poslední zářijový den jsme se vydali na hrad Šternberk. Rozdělili jsme se do 6 barevných týmů a vrhli se na soutěže. Po vyhlášení výsledků, rozdělení cen a snězení svačinek od maminek jsme se vrhli na prohlídku hradu.


Tak už nám to zase začalo. Jsme čtvrťáci a je nás letos o jednoho víc!