Mimořádná změna odchodů ze školní družiny
Přihlášení do systému
Školní družina Bílovecká 10
Školní družina je v provozu ve dnech školního vyučování, a to v čase 6:00–8:00 a 11:30–16:30.
Telefon: 596 961 425
Vedoucí vychovatelka:
Simona Burdíková – simona.burdikova@zssvinov.cz
Vychovatelky:
Jana Kutačová – jana.kutacova@zssvinov.cz
Renata Zálesná – renata.zalesna@zssvinov.cz
Lenka Holušová – lenka.holusova@zssvinov.cz

Školní družina E. Rošického 1082
Školní družina je v provozu ve dnech školní výuky, a to v čase od 6:00–8:00 a 11:30–16:30.
Telefon: 596 639 662
Vychovatelky:
Kateřina Tarkotová – katerina.tarkotova@zssvinov.cz
Ing. Renáta Čechová – renata.cechova@zssvinov.cz
Petra Kaszperydesova, DiS. – petra.kaszperydesova@zssvinov.cz
Fotogalerie
Akce 2021/2022
Akce ŠD E. Rošického
– Marlenka
– Plackohraní – svět pohádek
– Vánoční tvoření
– Tříkrálová besídka
Vánoce ve školní družině
Akce 2019/2020
KARNEVAL ŠD E. ROŠICKÉHO
Dne 19. 2. 2020 se ve školní družině na ul. Evžena Rošického konal tradiční karneval. Mnoho princezen, zvířátek, bojovníků, sportovců a příšerek si celé odpoledne užívalo tance, zpěvu, soutěžení. Aby na všechno měli dost sil, průběžně dobíjeli energii z pohoštění, které upekli nebo koupili rodiče. Za tuto podporu jim moc děkujeme. Na závěr byla vyhlášena královna a král tanečního parketu. Zábavné odpoledne nám rychle uteklo a již nyní se těšíme na další družinovou akci.
MONITORING ŠELEM
Na začátku března jsme měli ve školních družinách netradiční akci. Přišel k nám p. Ferell se svojí „asistentkou“ – dcerou Sašou, která je naší kamarádkou ze ŠD Bílovecká 10. Povídali nám o monitorování šelem v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Je to jediné místo v Česku, kde společně žijí medvěd hnědý, rys ostrovid i vlk obecný.
Naučili jsme se poznávat stopy těchto šelem. Pomohly nám v tom sádrové odlitky stop, které nám Saša posílala k prozkoumání. Dozvěděli jsme se, co dělat, když se nám podaří v přírodě podobnou stopu najít. Nejlepší je vyfotit takovou stopu na mobil. Před fotografováním je důležité položit vedle stopy nějaké měřítko. Třeba ODISku, platební kartu rodičů nebo i svou botu, tu pak doma změříme. Je dobré poznačit si datum, čas a místo, kde jsme stopu našli. Když k tomu zvládneme pomocí mobilu přidat i GPS souřadnice, bude už pro odborníky hračka určit o jakou šelmu se jedná a nastražit na místo fotopast.
Fotopasti jsme si mohli také prohlédnout. Je to zařízení, které umí pořídit ve dne i v noci fotografie a dokonce krátká videa. Zvláště noční videa vlčí smečky se nám moc líbila. Pracovníci CHKO některým šelmám dávají i jména. Poznají rysice Lucku a Heřmínu nebo medvědici Emu. Té dokonce připevnili speciální obojek a čip, aby mohli zaznamenávat její pohyb.
Dozvěděli jsme se, že nelze najít dva stejné rysy, protože každý z nich má jiné zabarvení a jiné skvrny na srsti. Stejně jako neexistují dva stejné otisky prstů člověka. Na závěr besedy jsme získali odpovědi na naše všetečné otázky, z nichž nejdůležitější byla ta, že všechny šelmy se nás bojí více než my jich, a pokud my nebudeme útočit na ně, tak nás opravdu nesní :-):-):-)