5. B

18. 5. Beseda s autorem knihy Spící město
25. 5. Focení tříd

Pěvecká soutěž

V pondělí 7. 3. u nás ve třídě proběhla pěvecká soutěž. Repertoár byl velmi různorodý. Měli jsme možnost poslechnout si skupinu Mirai, lidové písně, Ewu Farnou, Pokáče, píseň Pochod stoprocentních mužů a Za 100 let nebo písničky z pohádek. Všichni se na soutěž perfektně připravili a já se skláním nad jejich profesionálními výkony.

Běh Olympijského dne

Ve středu 8. 9. jsme se všichni zúčastnili Olympijského běhu. Připomenuli jsme si hlavní olympijskou myšlenku a a pak jsme lehce zvládli uběhnout vytyčenou trať.

Z kluků byli nejlepší: Jakub Plesník, Oliver a Ríša. Z holek zvítězila Viky a pak následovala Míša a Domča.

Všichni dostali diplom a medaili a drobnou sladkost.

Krásné Vánoce a pohodový a zdravý rok 2022.

Spaní ve škole

22. října se uskutečnil 2. ročník akce Spaní ve škole. Letos na téma Harry Potter. Ve škole jsme se sešli skoro za tmy. Věci jsme si uložili do šaten a tříd a mohli jsme se pustit do výroby svícínků. Potom následovalo rozdělení do skupin, při kterém nás bedlivě sledovala sova Hedvika. No a pak to už začalo. Čekalo na nás 6 stanovišť – např. famfrfálový trénink, škola létání na koštěti, zaklínadla a lektvary, Hagridova krabice, kvíz. Po absolvování jsme se zase všichni potkali ve třídě, kde jsme tvořili společně plakát. Přesně ve 20:00 jsme se přemístili do chemické laboratoře, kde jsme měli možnost vidět pokusy. Po tomto napínavém vystoupení jsme se vydali na stezku odvahy. Museli jsme se zapsat do Knihy kouzel a získali jsme zlatonku. No a pak jsme si už nachystali spacáky a snažili se usnout. (To byl ale asi nejnáročnější úkol. ) Ráno jsme si ještě z moudrého klobouku vybrali los, ze kterého jsme se dozvěděli, do které koleje patříme. Tak na shledanou příští rok v Bradavicích!

Prima pokusy

Po roce za námi přišla paní Gluchová se svými pokusy. Dnes na téma „Vzduch“. Pokusy jsme prováděli sami za jejího dohledu, což bylo super. Vše souviselo se vzduchem a my si mohli oprášit naše vědomosti, které o vzduchu máme. Dělali jsme pokus s droždíma peroxidem vodíku, s jedlou sodou a kyselinou citronovou. Také jsme zhasli svíčku bez použití vody nebo sfouknutí a podtlak nám byl vysvětlen při pokusu s balónkem. Nakonec jsme si vyrobili super vlaštovky.

Svatováclavská křížovka

Dnes jsme si připomněli, proč vlastně zítra 28. 9. máme volno. Ve skupinkách jsme zavzpomínali na loňskou vlastivědu, kdy jsme probírali rod Přemyslovců, jak to dopadlo s Václavem, kdo byla jeho babička a co nechal vyrobit Karel IV. Skoro všem se povedlo křížovku vyluštit a správné odpovědi jsme si společně zkontrolovali. Přečetli jsme si zajímavosti o Svatováclavské koruně  a nakonec jsme si tu „krásku“ vyrobili.

Prázdniny rychle utekly a my už jsme páťáci!